Lampworki – szklane perły

Jeśli chcesz zamówić lampworki, skieruj się na tę stronę.

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich mowa, to specyficzny typ paciorków produkowanych z gorącego szkła. Kiedyś były produkowane samodzielnie – szkło topiono z użyciem zmodyfikowanej lampy na naftę, dlatego też powstało określenie perły lampowe. Obecnie także można wykonać je samodzielnie, jednak bardziej trafionym pomysłem okaże się z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy na to postawić? Do jakich kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki wykonuje się, jak już wspomnieliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej sprawdzi się gazowy palnik. Do ich wytwarzania stosuje się specjalne szkło, które wskutek działania płomienia rozgrzewa się, a to pozwala na danie mu dowolnych kształtów. Strużki stopionego szkła okręcane są wokół drutu, dzięki czemu każdy paciorek ma otwór dokładnie w centrum – dzięki temu lampworki mogą być wykorzystane do wyrobu kolczyków lub wisiorków.

Lampworki – do jakich strojów nosić?

Barwne lampworki doskonale dopasowują się do normalnych strojów. Najlepiej komponują się z t-shirtami z oryginalnymi nadrukami, kolorowymi swetrami oraz coraz chętniej zakładanymi trampkami. Nie znaczy to jednak, że będą dobrze prezentowały się jedynie przy takich ubraniach – to tylko kwestia wyobraźni.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]