Kolczyki z ametystami

Więcej o biżuterii z ametystami na www.ametysty.com.pl.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Chinach, Kanadzie, Madagaskarze i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach królów brytyjskich. Dziś, znaleźć go można w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Moc biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu warto wkładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym osobiście.