Proste ozdoby z owoców i warzyw

Warzywa i owoce powinny pojawiać się na naszych stołach nie tylko dlatego, że są smaczne i zdrowe, mogą one stanowić również idealną dekorację. Połączenie przyjemnego z pożytecznym jest w tym wypadku bardzo prostym zadaniem do wykonania. Ciekawie ułożone na półmisku lub też specjalnie wydrążone jak też pokrojone owoce, będą nie tylko smacznie wyglądającą przekąską, ale zwrócą uwagę zgromadzonych przy stole gości.

Jest to nic innego jak uczynienie z jedzenia dekoracji. Staje się ono efektowną ozdobą i mimo, że jednorazową na pewno przypadnie do gustu a sam gospodarz czy gospodyni przyjęcia mogą być pewni, że goście skierują w ich stronę słowa pochwały. Dekorowanie stołu na imieniny lub urodziny, z wykorzystaniem takiego pomysłu staje się bardzo łatwe a przy tym można mieć wiele radości z zabawy, jakiej dostarczy wykonanie warzywnego lub owocowego przybrania. Z owoców podobnie jak i z warzyw można zrobić przeróżne ozdoby, używając do tego noża lub też specjalnych przyborów kuchennych pomocnych w wykrawaniu rozmaitych kształtów.

Jeśli nie posiadamy takowych pomocników wśród narzędzi, najlepiej zdać się na własną inwencję i umiejętności manualne. Niejednokrotnie już samo ułożenie owoców na półmisku w oryginalny sposób jest wspaniałą ozdobą. Ale jeśli takie rozwiązanie jest mało zadowalające można z użyciem samego tylko noża wyczarować kilka prostych ozdóbek. W taki sposób kroimy rzodkiewki nacinając je lekko tak, aby nie rozpadły się na kawałki i przyozdabiamy listkami pietruszki.

Jeśli chodzi o owoce to cytryny, pomarańcze, limonki i kiwi bardzo dobrze nadają się do formowania wykrawanych upiększeń. Wszystko zależy od wyobraźni i zdolności manualnych osoby przygotowującej takie dekoracje. Owoce te kroić można na wiele różnych sposobów a następnie umieszczać na stole w towarzystwie innych efektownie wyrzeźbionych smakołyków również warzywnych.

Najtrudniejszą ze sztuk wykonywania dekoracji z owoców jest tak zwany carving. Jest to dosłownie rzeźbienie w materiale, którym staje się miąższ owocowy lub struktura dowolnego warzywa marchwi lub buraka. Poprzez wprawne wykonanie cięć powstają robiące ogromne wrażenie ozdoby, których nie powstydziłby się nikt, umieszczając je na stole podczas przyjęcia zorganizowanego we własnym domu.