Ekskluzywne obrusy, serwety, bieżniki

Stół to ważny mebel w każdym domu, zwłaszcza ten, który gromadzi domowników, na wspólnych posiłkach. Ale stołów w mieszkaniu można mieć więcej niż jeden w kuchni, jadalni i salonie. Każdy z nich spełnia inną rolę toteż inaczej się prezentuje. Najbardziej eleganckie są zazwyczaj ławy i stoły w pokojach gościnnych. Zasiadają przy nich znajomi przychodząc w odwiedziny, rodzina podczas spotkań świątecznych i każdy, kogo chcemy ugościć na kawie, herbacie i smacznym poczęstunku.

Jeśli ma to być miejsce eleganckie, to trzeba wybrać odpowiednie dekoracje na stół. Najlepiej nakryć go obrusem lub serwetą. Na mniejszy stolik do kawy lub ławę można wybrać coś bardziej zgrabnego w postaci bieżnika lub niewielkiej szydełkowej serwetki. Mając czas i zamiłowanie do robótek ręcznych warto potrudzić się nieco i samemu wyczarować sobie fajną ozdobę do salonu.

Jeśli natomiast szydełkowanie nie jest ulubionym zajęciem pani domu, wiele eleganckich serwet znajdzie ona w sklepach z wyposażeniem dekoracyjnym dla domu. Zwykle przedświąteczny czas nastraja do tego, aby nieco zmienić wygląd mieszkania, tym bardziej, że z pewnością w progach domu pojawią się goście. Warto pomyśleć, więc o zmianie nakrycia stołu na świąteczny obrus, może być haftowany lub ażurowy, kolorystyka dowolna, dopasowana do upodobań i okazji.

Tak Święta Wielkanocne jak i Boże Narodzenie są czasem kolorowym toteż w sklepach z tkaninami ozdobnymi znaleźć można serwety z wyhaftowanymi motywami pisanek, gałązek choinkowych, kurczaczków, baranka lub choinki. Takie dodatki powinny pojawić się w każdym domu, wzmagają świąteczne odczucia i tworzą odpowiednią dla okazji atmosferę. W takim otoczeniu lepiej czują się sami domownicy jak i pojawiający się goście.

Szczególnym rodzajem święta w domu są Pierwsza Komunia Święta i chrzest. W takich chwilach, kiedy urządza się niewielkie przyjęcie, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, wystrój także. Ekskluzywny biały obrus staje się nieodzowny podobnie jak elegancko złożone serwetki. Obrusów na specjalne wydarzenia jest wiele w ofercie sprzedażowej z gipiurą, ażurowych, z wydrukowanym delikatnym wzorem lekko połyskującym lub też z wszytą ozdobną tasiemką. Do klasycznych i tradycyjnych wnętrz świetnie będą nadawać się obrusy szydełkowe.