Dekorowanie stołu na przyjęcie imieninowe

Imieniny i urodziny każdy z nas obchodzi, co roku i z tej okazji, pragniemy spotykać się ze znajomymi i rodziną. Najlepszym sposobem, aby zgromadzić gości na imprezie jest przygotowanie przyjęcia w domu. Najważniejszym jest wybór przekąsek, napojów i słodkości, które najbardziej przypadną do gustu gościom oraz eleganckie ich podanie. Chodzi przede wszystkim o to, aby stół lub ława, przy której zasiądą, prezentowały się schludnie a przy tym ciekawie.

Obecnie propozycji co do tego, jakie nakrycie wybrać na imieniny urodziny bądź też inne okazje, jest tak wiele, że za każdym razem kiedy przyjdzie podejmować nam gości będziemy mogli zaskoczyć ich zawsze czymś nowym i niespotykanym. W zależności od tego czy stawiamy na nowoczesność czy też klasykę tak będzie przybrany stół.

Powinno się także dopasować jego przybranie do rozmiarów przyjęcia. Jeśli będzie miało ono charakter kameralny, można pozwolić sobie na nieco bardziej swobodną aranżację. Natomiast dekoracja stołu na andrzejki czy też osiemnastkę, gdzie pojawi się dużo gości, być może w różnym wieku, powinna być bardziej ekskluzywna, niezbyt krzykliwa ani też za bardzo monotonna. Należy wyważyć proporcje i wybrać coś, co przypadnie do gustu wszystkim zaproszonym.

Natomiast niezależnie od tego czy będziemy podejmować kilkoro znajomych czy też większą grupę osób na urodzinach bądź imieninach trzeba pamiętać, ażeby obrus, naczynia i dodatkowe ozdoby jak kwiaty, świece i dekoracyjne serwetki papierowe współgrały ze sobą. Chodzi o harmonię wynikającą z doboru kolorystyki jak też motywów, jakie pojawiają się w przybraniu stołu. Dla dużych stołów można wprowadzić powtarzające się elementy roślinne, pojawiające się przy każdym nakryciu lub tylko w pewnych partiach stołu. Jeśli natomiast ma on niewielkie rozmiary najlepiej upiększenia w postaci kwiatów umieścić w jego centralnym punkcie.

Dopasowanie wielkości dekoracji do rozmiarów stołu jest niezwykle istotne, ponieważ jeśli będą one za duże mogą przeszkadzać gościom w komunikacji. Dlatego najlepiej wybierać średniej wielkości flakony i nie umieszczać zbyt masywnych półmisków. Zawsze pamiętamy, aby nie przesadzać z dodatkami, aby nie wywoływać uczucia sztuczności i przesady. Lepiej dobrać małe i delikatne dekoracje umilające atmosferę.